Araç içi Güvenlik Kameraları

Araç içi Güvenlik Kameraları

 

Trafikte veya park halindeyken araç güvenliğini sağlayabilmek için geliştirilen kameralardır. Aracın çeşitli bölümlerine göre üretilmiş güvenlik kameraları bulunmaktadır. Araç içi ve dışı olarak nitelendirebileceğimiz güvenlik kameraları günümüzde son derece gerekli hale gelmiştir. Özellikle büyük şehirlerde kullanılması gerekir. Kamera tarafından kaydedilen görüntüler, araca takılan bir monitörle veya çoğu kayıt cihazında bulunan 3G özelliği ile izlenebilmektedir.

 

Herhangi bir hırsızlık olayında araçta bulunan güvenlik kamerasına 3G ile bağlanarak aracın konumunu belirleyebilirsiniz. Ayrıca araç içi güvenlik kameraları bu tür olaylar için caydırıcı olabilmektedir.

 

Araç İçi Güvenlik Kamerası Çeşitleri

 

1     IR Dome Kamera

 

IR Dome Kamera, araç içi güvenlik için gece görüş özelliği sağlamaktadır. Dış görünüşüyle rahatlıkta araç içinde konumlandırılabilir. Ufak olması nedeniyle fark etmek kolay değildir.
dome 1

 

2      Bullet Kamera

Araç içi güvenlik kameralarında rahat gizlenebilme özelliği olan kameradır. Dome kameraya göre daha zengin özellikler sunar.

bullet

3      Mini Dome Kamera

IR Dome Kameradan farklı olarak gece görüş özelliği bulunmamaktadır. Bunun haricinde benzer özellikler sunar.

mini dome

4      Araç İç/Dış Yüzey Montaj Kamerası

Araç içi veya dışında tampon, kapı üstü, ayna altı gibi tüm alanlara monte edilebilen yüzey üstü montajlama yapılabilen kameralardır.

araç montaj

 

5      Araç Ön/Arka Tampon Kamerası

Özel tırnak yapısı sayesinde araç ön veya arka tamponlarına kolayca monte edilen gömme tip kameralardır.

ön arka tampon kamera

6      Araç Tampon/Yan Ayna Kamerası

Araç tampon ve yan aynalar için tasarlanmış 170 derece açısına sahip tamamen dış ortam koşullarında çalışabilecek şekilde geliştirilmiş kameralardır. Özel dizaynı sayesinde tampon ve aynaya kolayca monte edilebilir.